Geodezja Poznań, Dobry Geodeta

Os. Oświecenia 86

61-211 Poznań

Główne aspekty przy wyborze firmy geodezyjnej: co powinieneś wiedzieć

glowne-aspekty-przy-wyborze-firmy-geodezyjnej-co-powinienes-wiedziec

Przebieg i realizacja inwestycji budowlanej, podział działki lub chęć zakupu gruntu może w dużej mierze zależeć od pracy geodety i jego doświadczenia. Warto nawiązać współpracę z rzetelną firmą geodezyjną, by uniknąć nieprzewidzianych problemów i wydatków w przyszłym czasie. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając firmę geodezyjną? Przedstawiamy najważniejsze aspekty, które pomogą podjąć decyzję zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Usługi geodezyjne – na czym polegają?

Usługi świadczone przez geodetów mają istotne znaczenie m.in. w planowaniu i realizacji inwestycji budowlanych (np. budowa nowych budynków mieszkalnych, rozbudowa infrastruktury miejskiej) oraz zarządzaniu nieruchomościami. Praca geodety okazuje się nieoceniona także podczas konieczności podziału działki na 2 lub kilka mniejszych obszarów czy wytyczanie granic gruntu.

Najpopularniejsze usługi geodezyjne to:

 • pomiary i wytyczanie granic działek,
 • tworzenie map i pomiarów do celów projektowych,
 • inwentaryzacje powykonawcze,
 • geodezja satelitarna,
 • ekspertyzy geodezyjne i doradztwo w planowaniu inwestycji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę geodezyjną?

 • Doświadczenie i reputacja firmy

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy, warto sprawdzić jej dotychczasowe projekty i realizacje. Szczególną uwagę powinny zwrócić wcześniejsze zlecenia podobne do naszego projektu. 

Nie można zapomnieć o opiniach klientów – czy firma cieszy się pozytywnymi ocenami, a może klienci skarżyli się np. na utrudniony kontakt albo opóźnienia w realizacji usług? 

 • Zakres usług geodezyjnych

Dowiedz się, jaki jest zakres usług świadczonych przez daną firmę geodezyjną i czy pracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i biznesowymi. Niektóre biznesy ukierunkowane są na konkretny rodzaj klienta oraz specjalizują się w kilku kluczowych usługach. Upewnij się, że oferta firmy i jej sposób działania pokrywa się z Twoimi potrzebami.

 • Uprawnienia geodezyjne

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, są kwalifikacje i uprawnienia posiadane przez geodetów. Firma powinna zatrudniać specjalistów odpowiednio wykształconych, z kwalifikacjami do wykonywania zawodu. Dzięki temu usługi będą świadczone na najwyższym poziomie oraz z zachowaniem norm i odpowiednich przepisów.

 • Nowoczesny sprzęt geodezyjny

Wykorzystywanie innowacyjnych programów oraz urządzeń jest oznaką, że firma stale się rozwija. Ponadto, nowoczesne sprzęty (np. drony, odbiorniki GNSS, tachimetry elektroniczne) często usprawniają pracę geodety oraz są bardziej precyzyjne niż tradycyjnie wykorzystywane narzędzia.

 • Czas realizacji usług

Dowiedz się, ile czasu może zająć realizacja Twojego zlecenia. Czy wybrana przez Ciebie firma geodezyjna dotrzymuje terminów, a może konkurencja oferuje krótszy czas wykonania projektu?

 • Komunikacja z firmą

Wysoki poziom obsługi klienta oraz szybka komunikacja ułatwiają współpracę z firmą geodezyjną. Pracownicy oraz geodeci powinni udzielić odpowiedzi na nurtujące i trudne pytania dotyczące projektu oraz jego realizacji. W przypadku ewentualnych problemów w trakcie wykonywania zlecenia, zadaniem firmy jest poinformowanie o sytuacji i omówienie dostępnych rozwiązań zamiast ukrywania prawdy przed klientem.

Poznaj zakres usług geodezyjnych oraz przykładowe realizacje firmy Geodezja Poznan.pl. Pomagamy klientom prywatnym, a także urzędom i firmom m.in. w przygotowywaniu map do celów projektowych, rozdzielaniu działek, opracowaniu map numerycznych oraz w innych, nietypowych projektach.

Podsumowanie

Decyzja dotycząca wyboru firmy geodezyjnej do współpracy powinna być dobrze przemyślana. Pod uwagę należy wziąć m.in. doświadczenie geodetów oraz ich wykształcenie, sprzęt wykorzystywany przez firmę, zakres usług oraz czas ich realizacji. Odpowiednio wybrana firma geodezyjna zapewni wysoką jakość obsługi klienta, a geodeci dokonają precyzyjnych pomiarów i udzielą ważnych wskazówek dotyczących projektu.

Tagi :

Informacje

Udostępnij :

Spis treści

Ostatnie wpisy
Oferta

Potrzebny Ci Geodeta?

Wybierz profesjonalistów