Geodezja Poznań, Dobry Geodeta

Os. Oświecenia 86

61-211 Poznań

Inwentaryzacje i pomiary

Poradnictwo i ekspertyzy

Inwentaryzacje i
pomiary suwnic wież kominów

Jesteśmy zespołem doświadczonych geodetów, którzy zajmują się świadczeniem kompleksowych usług geodezyjnych na obszarze powiatu poznańskiego. Nie tylko ustalamy przebieg granicy działki, tyczymy obiekty budowlane czy wykonujemy różnego rodzaju mapy. Zajmujemy się również inwentaryzacją i pomiarami suwnic, wież, kominów. Nasze usługi kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców i urzędów.

Inwentaryzacja i pomiar obiektów wysmukłych

Budowle wysmukłe to obiekty, których wysokość jest większa niż szerokość. Są to m.in. wieże czy kominy. Aby konstrukcja była bezpieczna, a tym samym umożliwiała prawidłowe użytkowanie budowli, nie może być żadnych odstępstw od pionowości na osi. Dlatego tak ważna jest kompleksowa kontrola geodezyjna.

Zajmujemy się wyznaczaniem obiektów na terenie, a po zakończeniu budowy inwentaryzacją geodezyjną. Ponadto sprawdzamy usytuowanie oraz geometrię wież i kominów.

Suwnica – inwentaryzacja i pomiar

Aby suwnice działały bezproblemowo i można było je bezpiecznie eksploatować, osie szyn muszą być położone równolegle, w odpowiedniej odległości od siebie i innych elementów konstrukcji, ustalonej w projekcie. Gwarantujemy precyzyjny pomiar suwnic w oparciu o obowiązujące normy. Zajmujemy się kontrolą wymiarów, pochylenia poprzecznego i różnic wysokości szyny. Oceniamy również stan innych elementów konstrukcyjnych suwnicy.

Jesteśmy terminowi, profesjonalni i rzetelni. Do inwentaryzacji i pomiarów używamy jedynie sprawdzony sprzęt geodezyjny i licencjonowane oprogramowanie. Sporządzamy niezbędną dokumentację. Zapraszamy do współpracy.

Pomiary geodezyjne Poznań

Dzięki prawidłowo przeprowadzonym pomiarom geodezyjnym można dokładnie zaplanować rozbudowę inwestycji, zrealizować nowy projekt budowlany lub w bezpieczny dla ludzi i okolicy sposób poprowadzić nowe linie sieci elektrycznej lub miejskie drogi. Pomiary terenowe przeprowadzane przez geodetów są nieodzownym elementem wszelkich prac budowlanych oraz inwestycyjnych na terenie miast, wsi i miasteczek.

Inwestorom, deweloperom i innym osobom, które planują budowę domu lub realizację innego projektu, proponujemy kompleksowe usługi i pomiary geodezyjne. Prace wykonujemy na terenie całego Poznania i okolicznych miejscowości. Przeprowadzany precyzyjne pomiary w terenie, a na podstawie zebranych danych sporządzamy mapy zasadnicze oraz mapy do celów projektowych, wytyczamy granice działek lub zajmujemy się ich podziałem bądź łączeniem.

Podczas prac terenowych wykorzystujemy nowoczesne narzędzia pomiarowe, dzięki którym możemy realizować zlecenia w krótszym czasie, za to z zachowaniem wysokiej dokładności i jakości pomiarów. Precyzyjne pomiary geodezyjne w Poznaniu pozwalają uniknąć błędów projektowych lub konstrukcyjnych, które mogłyby doprowadzić do kosztownych poprawek i opóźnień w realizacji projektu.

Precyzyjne dane geodezyjne usprawniają również prace projektowe oraz realizację inwestycji. Prawidłowo wytyczone granice działek oraz rzetelnie przygotowane dokumenty dotyczące gruntu ułatwiają uzyskanie pozwolenia na budowę oraz umożliwiają działanie w sposób zgodny z prawem.

Z pomocą dokładnych pomiarów geodezyjnych w Poznaniu możliwe jest także wykrycie ewentualnych nieprawidłowości terenu, np. powstawania zapadlin, położenia działki na terenie zalewowym lub osuwania się gruntu. Dzięki uzyskanym informacjom można zaplanować dodatkowe prace, lepiej przygotować teren pod budowę lub wybrać inne, bezpieczniejsze miejsce pod realizację inwestycji.

Inwentaryzacja powykonawcza budynku Poznań

Inwentaryzację powykonawczą przeprowadza się w celu weryfikacji i udokumentowania faktycznego stanu budynku już po zakończeniu prac budowlanych. Jako firma geodezyjna z Poznania zapewniamy klientom pomoc w przeprowadzeniu dokładnych pomiarów i oceny stanu technicznego budynku.

Prawidłowo wykonana inwentaryzacja powykonawcza budynków zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach jest potwierdzeniem przeprowadzenia prac budowlanych zgodnie z prawem oraz założeniami projektu. Jest to również dowód na to, że budynek nie stwarza zagrożenia dla otoczenia, np. konstrukcja nie grozi zawaleniem, i można bezpiecznie z niego korzystać.

Inwentaryzacja powykonawcza budynku służy także jako podstawa do przekazania obiektu inwestorowi lub właścicielowi. Dokumentacja zawiera szczegółowe informacje o przeprowadzonych pracach, lokalizacji wszystkich instalacji w budynku oraz rozmieszczeniu zewnętrznych elementów, np. parkingów i skwerów zieleni.

Przeprowadzenie inwentaryzacji powykonawczej budynku ma także aspekt prawny. Deweloper lub inwestor może dowiedzieć się, czy prace przewidziane w ramach umowy zostały należycie wykonane i czy zgadzają się z wymogami prawnymi. Jeżeli konstrukcja budynku nie spełnia przepisów, deweloper lub właściciel inwestycji może dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Szczegółowe pomiary i analizy danych przeprowadzone przez doświadczonych geodetów pozwalają zabezpieczyć inwestycję oraz ułatwiają przyszłe działania związane np. z rozbudową, naprawą lub sprzedażą nieruchomości. Skontaktuj się z firmą Geodezja Poznań i poznaj szczegóły usługi.

Inwentaryzacje
urządzeń podziemnych

Zarówno wszystkie obiekty budowlane, które wymagają pozwolenia na budowę, jak i urządzenia podziemne podlegają inwentaryzacji. Oznacza to, że po zakończeniu budowy sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej czy telekomunikacyjnej, powinno się wykonać inwentaryzację powykonawczą po to, by uzyskać aktualne informacje na temat umiejscowienia określonych elementów na działce czy terenie oraz naniesienia danych na mapy.

Inwentaryzacja urządzeń podziemnych – na czym polega

Inwentaryzacja urządzeń podziemnych polega na wykonywaniu pomiarów geodezyjnych za pomocą określonych technik, w celu ustalenia dokładnego położenia przewodów. Dane elementy zostają następnie naniesione na mapy oraz wprowadzone do zasobu geodezyjnego. Sporządzona również zostaje niezbędna dokumentacja dla inwestorów.

Metody inwentaryzacji urządzeń podziemnych

Aby geodeta mógł wykonać inwentaryzację, konieczne jest rozpoznanie urządzeń podziemnych. Wyróżnia się dwie podstawowe metody inwentaryzacji, takie jak:

Warto pamiętać o tym, że aby inwestor mógł zgłosić zakończenie budowy, musi złożyć odpowiednie dokumenty, w tym mapę z inwentaryzacji powykonawczej urządzeń podziemnych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Inwentaryzacje powykonawcze budynków

Tuż po wybudowaniu budynku konieczne jest przeprowadzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Czynności tych podejmuje się zawsze uprawniony geodeta z naszej firmy, który sprawdza zgodność zinwentaryzowanego obiektu wraz z projektem budowlanym. 

Inwentaryzacja powykonawcza – na czym polega

Inwentaryzacja powykonawcza polega na wykonaniu pomiarów nowego budynku oraz wszystkich elementów będących częścią inwestycji budowlanej (np. elementy zagospodarowania terenu) oraz przedstawieniu ich na mapie. Jest to usługa konieczna, aby móc odebrać budynek, a następnie ujawnić go w księdze wieczystej.

Aktualne pomiary wprowadza się nie tylko do mapy zasadniczej, lecz także ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Po inwentaryzacji powykonawczej geodeta przygotowuje niezbędną dokumentację techniczną i prawną. Wszelkie zmiany muszą zostać wprowadzone w Ewidencji Gruntów i Budynków.

Warto wiedzieć, że inwentaryzacji powykonawczej podlegają również obiekty liniowe, należą do nich, m.in. sieci wodociągowe, kanalizacyjne lub gazowe. Tę czynność określa się mianem pomiaru bieżącego. Co ciekawe, przyłącza te można zasypać dopiero po zatwierdzeniu ich zgodności z projektem przez geodetę. Dopuszcza się oczywiście niewielkie odstępstwa od dokładności projektu sieci uzbrojenia terenu, wynoszą one: 0,30 m dla gruntów zabudowanych i 0,50 m w przypadku typowych gruntów leśnych.

Jakie czynności wykonuje geodeta?

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie przez geodetę pracy w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pozyskanie materiałów potrzebnych do stworzenia mapy z inwentaryzacji powykonawczej. Następnie wykonuje on pomiary, dzięki którym może opracować aktualną mapę. Po jej przygotowaniu, przekazuje dokumentację do PODGiK. Po pozytywnej kontroli, wręcza mapę z inwentaryzacji powykonawczej zleceniodawcy. Inwestor otrzymuje ustaloną wcześniej liczbę sztuk map oraz szkice z pomiaru. Geodeta natomiast dokonuje wpisu w dzienniku budowy o jej zakończeniu.

Warto wspomnieć o tym, że nasi geodeci wykonują również pomiary końcowe, które dotyczą zinwentaryzowania nowo powstałych obiektów  po całkowitym sfinalizowaniu procesu ich budowy.

Po zakończonych pomiarach geodeta wprowadza do dziennika budowy opis wykonanych czynności geodezyjnych i potwierdza się zgodność stanu budynku z projektem. Inwentaryzacja powykonawcza jest niezbędną czynnością uprawniającą inwestora do użytkowania danego obiektu. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Współpraca z geodetą

Jak wygląda współpraca z nami?

Jeśli szukasz dobrego geodety w województwie wielkopolskim to dobrze trafiłeś. Sprawdź jak współpraca z nami może być prosta. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

arrow

Zostaw kontakt

Nasz specjalista geodeta oddzwoni lub odpisze do Ciebie w ciągu 24H.

arrow

Weryfikacja zlecenia

Sprawdzimy Twoją lokalizację oraz potencjalny czas realizacji.

Realizacja usługi

Wykonamy usługę geodezyjną w umówionym wcześniej zakresie.

arrow

Weryfikacja zlecenia

Wiemy, że będziesz zadowolony. Ale z chęcią wysłuchamy Twoje uwagi.

0 +
Zadowolonych klientów
0 +
Zrealizowanych projektów
0 +
Lat doświadczenia
0 +
Geodetów w zespole
5/5 - (21 votes)
5/5 - (21 votes)