Geodezja Poznań, Dobry Geodeta

Os. Oświecenia 86

61-211 Poznań

Obsługa inwestycji

Geodezyjna obsługa inwestycji

Geodezyjna obsługa inwestycji to różnego rodzaju czynności geodezyjne, które są wykonywane w trakcie realizacji wszelkich inwestycji budowlanych z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, komunikacji, a także uzbrojeń podziemnych i innych obiektów inżynieryjnych, takich jak:

Co obejmuje geodezyjna obsługa inwestycji?

Geodezyjna obsługa inwestycji obejmuje następujące czynności:

Tyczenie obiektów budowlanych

Tyczenie budynku to wszelkiego rodzaju czynności geodezyjne, które umożliwiają dokładne ustalenie w terenie bądź na obszarze realizowanego obiektu punktów w układzie odniesienia oraz ich zaznaczenie na okres tymczasowy lub stały. Jest to zatem jedna z pierwszych prac przeprowadzanych przez geodetę posiadającego specjalne uprawnienia przed rozpoczęciem budowy. Efektem tyczenia jest umiejscowienie obiektu w zgodzie z projektem budowlanym i planem działki przy zachowaniu określonego odstępu od istniejących już zabudowań sąsiadujących.

Na czym polega tyczenie obiektów budowlanych?

Przy tyczeniu budynków konieczne jest pozwolenie na budowę, w tym mapy do celów projektowych. Sam proces tyczenia opiera się na pracy w terenie i utrwalaniu na gruncie:

Geodeta wyznacza osie główne obiektu, osie ścian oraz określone punkty na działce, na której będzie usytuowany budynek. W zależności od obiektu, tyczenie odbywa się jednoetapowo bądź w wielu etapach, w oparciu o metodę kołkową lub ław drutowych.

Poradnictwo i ekspertyzy

Od wielu lat zajmujemy się świadczeniem usług geodezyjnych skierowanych zarówno do osób prywatnych, jak i do firm oraz urzędów. Wykonujemy mapy do celów projektowych, mapy numeryczne, podziały nieruchomości, inwentaryzacje powykonawcze budynków i urządzeń podziemnych, połączenia i rozgraniczenia, a także specjalistyczne pomiary inwentaryzacyjne. Ponadto pozyskujemy wpisy z ewidencji gruntów i budynków oraz zajmujemy się tyczeniem obiektów budowlanych.

Fachowe doradztwo z zakresu geodezji

Oferujemy kompleksową obsługę geodezyjną, udzielamy wsparcia na każdym etapie budowy  domów i budynków użytkowo-gospodarczych

Zajmujemy się także dokładną analizą, ekspertyzami oraz oceną sprawności i warunków użytkowania obiektów budowlanych i sprzętów podziemnych. Dzięki ekspertyzie geodezyjnej można uniknąć ewentualnego ryzyka związanego z nabyciem nieruchomości czy potencjalnych konfliktów z sąsiadami w związku z niezachowaniem granic działki lub niewłaściwym usytuowaniem budynku.

Współpraca z geodetą

Jak wygląda współpraca z nami?

Jeśli szukasz dobrego geodety w województwie wielkopolskim to dobrze trafiłeś. Sprawdź jak współpraca z nami może być prosta. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

arrow

Zostaw kontakt

Nasz specjalista geodeta oddzwoni lub odpisze do Ciebie w ciągu 24H.

arrow

Weryfikacja zlecenia

Sprawdzimy Twoją lokalizację oraz potencjalny czas realizacji.

Realizacja usługi

Wykonamy usługę geodezyjną w umówionym wcześniej zakresie.

arrow

Weryfikacja zlecenia

Wiemy, że będziesz zadowolony. Ale z chęcią wysłuchamy Twoje uwagi.

0 +
Zadowolonych klientów
0 +
Zrealizowanych projektów
0 +
Lat doświadczenia
0 +
Geodetów w zespole
5/5 - (19 votes)
5/5 - (19 votes)