Geodezja Poznań, Dobry Geodeta

Os. Oświecenia 86

61-211 Poznań

FieldGenius od teraz na Android

FieldGenius od teraz na Android

Podczas przeprowadzania prac geodezyjnych w terenie, geodeci korzystają ze specjalnych urządzeń (takich jak np. tachimetr) oraz programów umożliwiających ich obsługę. Dzięki temu można wykonać potrzebne pomiary czy narysować mapę w czasie rzeczywistym.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji pomiarowych używanych w geodezji jest FieldGenius kanadyjskiej firmy MicroSurvey. Od jakiegoś czasu oprogramowanie można zainstalować również na telefonach i tabletach z systemem Android. Dlaczego warto zdecydować się na aplikację FieldGenius?

FieldGenius na Android – jak działa?

Po uruchomieniu oprogramowania FieldGenius, należy wybrać projekt (nowy lub już istniejący), a następnie dokładne parametry pomiaru, czyli wysokości i współrzędne płaskie. Kolejnym krokiem jest ustawienie jednostki pomiaru odległości.

Warto nadmienić, że program FieldGenius do badań terenowych został opracowany w taki sposób, aby wybrane przez geodetę ustawienia pojawiały się automatycznie podczas realizacji każdego nowego projektu.

Pomiary wykonywane za pomocą FieldGenius

Pomiary wykonywane za pomocą FieldGenius są niezwykle dokładne. Jest to możliwe dzięki wybraniu maksymalnej wartości PDOP (positional dilution of precision, czyli współczynnik określający wpływ położenia satelitów na dokładność wyznaczanej pozycji) czy maksymalne odchylenia od płaszczyzny.

FieldGenius – zalety oprogramowania

Jedną z niewątpliwych zalet oprogramowania FieldGenius jest ekran pomiarowy. Został on tak przygotowany, aby wszystkie najistotniejsze i potrzebne podczas wykonywania pomiarów geodezyjnych funkcje były dostępne w jednym miejscu.

Dzięki temu użytkownik programu widzi m.in. swoją aktualną pozycję, wyznaczone współrzędne oraz liczbę satelitów, które są widoczne. Dodatkowo podczas pracy można zmieniać wartości pomiarów uśrednionych czy wysokości oraz na bieżąco zapisywać dane punkty. W ten sposób uniknie się ewentualnych błędów.

Dlaczego warto zdecydować się na oprogramowanie FieldGenius?

FieldGenius to uniwersalny program na Android oraz do obsługiwania najpopularniejszego sprzętu geodezyjnego dostępnego na rynku. Oprogramowanie do badań terenowych jest intuicyjne i bardzo łatwe w użyciu. Umożliwia również wykonywanie najbardziej zaawansowanych prac geodezyjnych.

Główne zalety programu FieldGenius na Android i urządzenia geodezyjne (tachimetry, odbiorniki GPS, rejestratory) to:

  • możliwość skorzystania z kalkulatora RPN,
  • intuicyjny interfejs, który można dostosowywać do indywidualnych preferencji,
  • wyświetlanie w czasie rzeczywistym,
  • dostosowany pasek narzędzi,
  • szkic wolny od kodów – aby utworzyć szkic bezpośrednio w terenie, użytkownik nie musi używać żadnych kodów; szkic jest tworzony automatycznie i natychmiast wyświetlany, a więc po powrocie do biura nie trzeba ponownie łączyć punktów, co znacznie skraca czas przygotowywania mapy,
  • punkty mogą być łączone zarówno liniami, jak i łukami czy krzywymi.

Oprogramowanie FieldGenius – podsumowanie

FieldGenius to wszechstronny program pomiarowy, który ułatwia wykonywanie prac geodezyjnych w terenie. Może być wykorzystywany podczas tyczenia, pomiaru punktów, wyznaczania odległości czy wysokości, rysowania mapy w czasie rzeczywistym.

W trakcie przeprowadzanych prac, geodeta widzi wszystkie parametry pomiaru na ekranie. Nie musi zatem zmieniać okienek programu, aby odczytać określone dane. Dzięki automatycznemu łączeniu punktów, sporządzenie gotowej mapki przebiega sprawniej i szybciej. Od jakiegoś czasu FieldGenius dostępny jest również na urządzenia z systemem Android.

Tagi :

Poradniki

Udostępnij :

Spis treści

Ostatnie wpisy
Oferta

Potrzebny Ci Geodeta?

Wybierz profesjonalistów