Geodezja Poznań, Dobry Geodeta

Os. Oświecenia 86

61-211 Poznań

Etapy prac geodezyjnych

geodeta, geodezja Poznań

Każda praca geodezyjna w naszej firmie składa się z następujących po sobie etapów:

1. Zlecenie

W naszej firmie pracę geodezyjną można zlecić podczas rozmowy telefonicznej, wysyłając maila lub sms.

Abyśmy mogli poprawnie zgłosić pracę w Państwowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będziemy potrzebowali danych dotyczących obszaru pracy, tzn. Obręb, Arkusz, nr działki a także adres z numerem.

Dla ułatwienia kontaktu z Państwem niezbędne będzie podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

2. Zgłoszenie pracy geodezyjnej w Państwowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Po otrzymaniu od Państwa danych dotyczących obszaru wykonania pracy i jej zakresu, praca zostaje zgłoszona internetowo w odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, gdzie zostaną przygotowane materiały niezbędne do wykonania zleconego zadania.

3. Wykonanie zlecenia

Po otrzymaniu z urzędu materiałów geodezyjnych, geodeta analizuje dokumentację, przygotowuje materiały robocze i po uprzednim kontakcie z Państwem udaje się w teren i wykonuje niezbędne dla danego zlecenia pomiary geodezyjne.

Po pomiarach geodezyjnych, geodeta opracowuje wyniki pomiarów i kompletuje dokumentację, która zostanie przekazana do odpowiedniego urzędu na weryfikację.

4. Weryfikacja dokumentacji geodezyjnej

Każda wykonana przez geodetę praca geodezyjna musi zostać zweryfikowana oraz przyjęta do Państwowego Zasobu Geodezyjnego.

Proces weryfikacji odbywa się w odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i trwa zazwyczaj od 2-3 tygodni.

5. Przekazanie materiałów do zleceniodawcy

Po pozytywnej weryfikacji dokumentacji geodezyjnej i przyjęciu jej do Państwowego Zasobu Geodezyjnego, geodeta kontaktuje się z Państwem i przekazuje wynik pracy geodezyjnej – zazwyczaj mapę z naniesionymi wynikami zleconej pracy.

Po przekazaniu mapy czy innego dokumentu następuje rozliczenie finansowe – w formie gotówki, bądź przelewu w ustalonym indywidualnie terminie.

Czas potrzebny do wykonania pracy geodezyjnej to w zależności od zakresu od 3 tygodni do kilku miesięcy.

Tagi :

Poradniki

Udostępnij :

Spis treści

Ostatnie wpisy
Oferta

Potrzebny Ci Geodeta?

Wybierz profesjonalistów