Geodezja Poznań, Dobry Geodeta

Os. Oświecenia 86

61-211 Poznań

TOP 10 Najlepszych narzędzi geodezyjnych

narzedzia geodezyjne top10

Aby przeprowadzane prace geodezyjne przebiegały sprawnie oraz były dokładne, wykorzystuje się specjalny sprzęt i licencjonowane oprogramowania. Podczas wykonywania różnego rodzaju pomiarów (odległości, kątów pionowych i poziomych itd.), tyczenia obiektów budowlanych, ustalania przebiegu granic działki, geodeta stosuje m.in. tachimetry czy odbiorniki GNSS. Poniżej zestawienie dziesięciu najlepszych narzędzi geodezyjnych. Zapraszamy do lektury.

Najlepsze urządzenia geodezyjne

Oto nasze top 10 najlepszych urządzeń geodezyjnych dostępnych na rynku:

  1. Tachimetr elektroniczny Geomax Zoom 70 – umożliwia szybkie, precyzyjne i w pełni kontrolowane wykonywanie pomiarów konstrukcyjnych, inżynieryjnych czy drogowych. Urządzenie wyróżnia się spośród innych modeli doskonałym zasięgiem, prędkością oraz dłuższym zakresem pomiarowym, co skraca czas mierzenia. Ponadto sprzęt geodezyjny został wyposażony w duży wyświetlacz obsługiwany przy użyciu specjalnego systemu lub dotyku.
  2. Tachimetr elektroniczny Leica TCR 803 – nadaje się do prac geodezyjnych i budowlanych. Dzięki urządzeniu możliwe jest wykonywanie precyzyjnych pomiarów nawet w trudnych warunkach. Wśród zalet tachimetru Leica TCR 803 należy wymienić: czytelny wyświetlacz, łatwą obsługę, szybkość działania oraz opcję zapisu danych w pamięci wewnętrznej.
  3. Odbiornik GNSS Leica Viva Netrover – to lekkie, kompaktowe narzędzie geodezyjne, które zmieści się w małej walizeczce. Odbiornik pomaga w dokładnym wykonywaniu pomiarów m.in. na placach budowy. Jest odporny na warunki pogodowe, takie jak śnieg, deszcz czy słońce.
  4. Odbiornik GNSS Pentax G6Ti – to idealne narzędzie geodezyjne do mierzenia narożników budynków. Dzięki opcji automatycznego korygowania wartości, w trakcie pomiaru nie trzeba trzymać tyczki w pionie nad danym punktem. W ten sposób czynności geodezyjne przebiegają szybciej.
  5. Odbiornik GNSS Geomax Zenith 40 – to urządzenie odporne na pył i wodę, które dostosowuje się do różnych warunków pracy. Dzięki możliwości odbierania sygnałów ze wszystkich satelitów, realizacja zlecenia w trudnym terenie nie będzie stanowić żadnego problemu.
  6. Niwelator kodowy Geomax ZDL 700 – to niezastąpiony sprzęt geodezyjny na każdym placu budowy. Urządzenie wyróżnia się odpornością, szybkim pomiarem i wbudowaną pamięcią wewnętrzną.
  7. Niwelator kodowy Leica Sprinter 150M – urządzenie geodezyjne przeznaczone zarówno do pracy w normalnych, jak i trudnych warunkach, np. przy oświetleniu ulicznym, w tunelach, wewnątrz budynków.
  8. Odbiorniki GNSS Sirius PRO E 600T – to narzędzie o zaawansowanych parametrach, które zwiększy dokładność realizowanych zadań geodezyjnych. Pomiary można wykonywać podczas deszczu czy mgły.
  9. DRON DJI Phantom 4 PRO – nowoczesny sprzęt geodezyjny można wykorzystać do gromadzenia danych, mierzenia wielkości i kształtów poszczególnych obiektów czy monitorowania pogody.
  10. Wykrywacz instalacji podziemnych GEOMAX IZICAT 550 – pomaga szybko i skutecznie zlokalizować instalacje podziemne znajdujące się na obszarze realizowanych prac. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo pracowników, którzy mogliby ulec wypadkowi podczas wykopów.

Podsumowanie najlepszych narzędzi geodezyjnych 

Podsumowując, tachimetr elektroniczny, odbiornik GNSS, dron, wykrywacz instalacji podziemnych i niwelator kodowy to niezbędne narzędzia do pracy geodezyjnej. Dzięki nim realizacja danego zlecenia przebiega sprawnie, dokładnie i skutecznie.

Tagi :

Poradniki

Udostępnij :

Spis treści

Ostatnie wpisy
Oferta

Potrzebny Ci Geodeta?

Wybierz profesjonalistów